08-372-2687 :התקשר
 
  • לירן - מכירות, שיש רמי אביב

איך לנקות שיש: הדרך הנכונה לטפל במשטח השיש שלכם

קיימים מגוון סוגי שיש לבית, לכל אחד עיצוב ומראה שונים שנגזרים מהתכונות הייחודיות של כל אבן. מעבר למראה ולעיצוב, לתכונות הייחודיות של האבנים יש גם השפעה על מרקם האבן: עמידותה לחום, שריטות, וחומרי ניקוי מומלצים. כיצד תנקו את השיש שבביתכם, ותטפלו בו כך שישמר אסתטי וחזק לשנים רבות? בשורות הבאות נסקור את אופן הניקוי והטיפול הנאות בכל אחד מסוגי השיש הנפוצים בארץ. בכל שלב אתם יכולים ליצור איתנו קשר ולהתייעץ על ניקוי ואחזקת השיש שלכם.

איך לנקות את השיש בלי להרוס אותו

ניקוי וטיפול בשיש גרניט טבעי

שיש גרניט עשוי מאבן טבעית שנוצרה בתהליכים וולקניים בני מיליוני שנים. תודות למגוון הרחב של סגנונות וצבעים ססגוניים והעמידות הרבה של האבן לחום ושריטות, מדובר באחת האבנים הטבעיות הפופולריות ביותר בארץ ובעולם לשילוב במטבח או בבית.

איך לנקות שיש גרניט: הימנעו מחומרי ניקוי מבוססי חומצות, אקונומיקה וכימיקלים אחרים - שימוש תכוף מדי בחומרים כאלו צפוי לעמעם את צבע האבן ולהחליש את הציפוי שלה. במקומם, הסירו כתמים בעזרת סמרטוט טבול במים חמים וסבון, או מטלית לחה.

טיפ נוסף: אמנם אבן הגרניט עמיד מאוד, אך לא מומלץ להניח עליה כלים חמים. הציפוי עשוי להיפגע וליצור בקעים באבן.

ניקוי וטיפול בגרניט פורצלן

גרניט פורצלן הינה אבן מלאכותית. השילוב בין מראה מעוצב ומחיר אטרקטיבי הפך את משטח הגרניט פורצלן לאחד המשטחים הפופולריים ביותר לשימוש כחיפוי לרצפה וקירות.

איך לנקות גרניט פורצלן: כמו בניקוי שיש גרניט, לא מומלץ להשתמש בכימיקלים על משטח גרניט פורלצן, ועדיף להשתמש במים חמימים, סבון ומטלית. בניקיון רצפת גרניט פורצלן חשוב להסיר כתמים במהירות, אחרת השומנים יחלחלו לנקבוביות שבאבן, יפגעו בחוסנה ויתפתחו לכתמים עקשניים.

טיפ נוסף: קיימות חברות שמתמחות בניקוי רצפות גרניט פורצלן. הן עושות זאת עם ציוד מיוחד שמנקה את האבן ביסודיות בלי לפגוע בה. לניקוי משטחים נרחבים כמו רצפות או חיפויי חוץ, מומלץ להתייעץ עם אחת מהן.

ניקוי וטיפול באבן קיסר

אבן קיסר הוא סיפורה של חדשנות ישראלית במיטבה. האבן, שמבוססת על המינרל קוורץ, תוכננה ומיוצרת מאז שנת 1987 בקיבוץ שדות ים הסמוך לקיסריה. לחברת אבן קיסר שני מפעלים בארץ ומפעל אחד בארצות הברית, ממפעלים אלו משווקת החברה משטחי קוורץ לכל העולם.

איך לנקות אבן קיסר: לחברת אבן קיסר המלצות ברורות לטיפול במשטח: הימנעו משפשופים חזקים ושימוש בחומרי ניקוי בסיסיים כמו אקונומיקה, "סנו תנורים", וסודה קאוסטית". חומר הניקוי המומלץ ביותר הוא "סנו אבן קיסר" שפותח במיוחד לניקוי אבן קיסר. יש לשים ממנו קצת על מטלית, לנקות את הכתם ולשטוף במים נקיים. כתמים עקשניים יש לגרד בזהירות עם סכין גירוד.

טיפ נוסף : על אף עמידותה, יש להימנע מהנחת סירים וחפצים חמים על משטח אבן קיסר. עדיין לא בטוחים איך לנקות את השיש שלכם בלי לגרום נזק, צרו קשר ונסביר לכם.

 

ניקוי וטיפול במשטחי דקטון

כמו אבן קיסר וגרניט פורצלן, גם שיש דקטון הינו מיוצר בהליך מלאכותי (היצרנית: חברת Cosentino הספרדית). האבן נוצרת בתהליך רשום בפטנט שכולל היתוך בין 20 מינרלים מרחבי העולם בחום של כ- 1,200 מעלות. התוצאה היא משטח מרהיב, בעל רמות גימור ייחודיות ועמידות גבוהה במיוחד.

איך לנקות שיש דקטון: שיש דקטון נחשב כעמיד במיוחד לשריטות וחומרי ניקוי. לפיכך ניתן לנקות אותו בעזרת אקונומיקה, מסירי שומן וחומרים נוספים…אולם ברוב המקרים פשוט אין צורך. דקטון הוא שיש כה חלק שכתמים בקושי נדבקים אליו וקשה מאוד לשרוט אותו. ברוב המקרים מטלית עם מים וסבון תנקה את רוב הכתמים, גם העקשניים ביותר. תוכלו לקרוא וללמוד עוד על שיש דקטון בכתבה נפרדת.

טיפ נוסף על הדרך: העמידות הגבוהה של הדקטון הופכת אותו למשטח המושלם לחיפוי חוץ לבית שלכם.

ניקוי וטיפול במשטחי סיליסטון

כמו הדקטון, גם סיליסטון פותחה ומיוצרת על ידי חברת Cosentino. האבן מבוססת ברובה על קוורץ (כ- 95%), מצטיינת במראה "נקי", ועמידה לחום וחבלות.

איך לנקות שיש סיליסטון: האחוז הגבוה של קוורץ בסיילסטון מעניק לו סטריליות אנטיבקטריאלית גבוהה במיוחד, מה שהופך אותו לשיש מועדף במסעדות ומטבחים תעשייתיים. ניתן לנקות אותו עם חומרי ניקוי חזקים עם חומציות של עד 10PH, אפילו כאלו המכילים כלור. גלו את הדגמים החדשים של שיש סיילסטון.

טיפ נוסף: מומלץ להתקין משטח סיליסטון במיקומים בעלי חשיפה נמוכה לשמש ישירה.

חומר ניקוי לשיש

ניקוי וטיפול משטחי קיסטון (K-stone)

שיש קייסטון דומה מאוד לשיש סייליסטון בהרכבו, תכונותיו והשימושים הנפוצים בו: מדובר בשיש מבוסס קוורץ (כ- 95%), עם תכונות אנטיבקטריאליות, שאף הוא נפוץ במסעדות ומטבחים תעשייתים.

איך לנקות שיש קייסטון: גם במקרה של שיש קייסטון ניתן להיעזר בחומרי ניקוי עם חומציות של עד 10PH או כאלו המכילים כלור.

טיפ נוסף: מתלבטים בין שיש סיליסטון לקייסטון? נשמח לייעץ, להסביר על ההבדלים בין השניים, ולעזור לכם לבחור במשטח המתאים ביותר עבורכם.

ניקוי וטיפול בשיש סנסה

אבן נוספת שמשווקת על ידי ענקית השיש Cosentino, הינה אבן גרניט תחת המותג סנסה. שיש סנסה הינו אבן גרניט איכותית במיוחד, זאת עקב שכבת חיפוי מיוחדת על פני משטח הגרניט בשם Senguard, שמעניקה לו עמידות גבוהה במיוחד לחום ושריטות.

איך לנקות שיש סנסה: רב הכתמים ירדו בקלות עם מים חמימים, מטלית וקצת סבון.

טיפ נוסף: מתלבטים בין שיש סנסה לדקטון? אולי התשובה לא בניקוי, אלא בעיצוב המתאים לביתכם. כדי להתרשם מהעיצובים של שני הסוגים האיכותיים האלו בקרו בגלריה שלנו.

מחפשים את שיש חדש למטבח שלכם?

ניקוי משטח איכותי לא צפוי להוות טרחה גדולה, אפילו אם מדובר בכתמים עקשניים. הדבר החשוב ביותר הוא לעקוב אחר הנחיות היצרן ולהימנע מחומרים שעשויים לפגוע במשטח. אם אתם עדיין מתלבטים איזה סוג שיש יהיה לכם הכי קל לנקות, צרו עמנו קשר לשיחת ייעוץ ללא עלות (מספר הטלפון נמצא בפינה השמאלית למעלה), או כתבו לנו אי-מייל.

פרסומים אחרונים
ארכיון
קטגוריות
ניווט מהיר